Hakkımızda

Modern hayatın getirdiği günlük koşuşturmaca sırasında artık pek çoğumuz strese, hazır yiyeceklere, sentetik ürünlere ve şehrin karmaşasına alışmış bir şekilde hayatlarımızı sürdürüyoruz. Öte yandan, doğayla iç içe olduğumuzda kendimizi çok daha sağlıklı ve zinde hissediyoruz. İyigelenbitkiler.com, doğayla bütünleşmek ve sağlığını korumak için doğal seçimler yapmak isteyenlere bitkilerle ilgili eğitici bir kaynak sunuyor.

Sitemizde yer alan bilgiler çeşitli üniversite araştırmalarını, dergi makalelerini ve herbalistlerin önerilerini içeriyor. Yine de her makalemizde hatırlattığımız gibi, bu bilgilerin hiçbiri kesinlikle, bir doktorun teşhisinin veya önereceği tedavinin yerini tutabilecek özellikler taşımıyor. Burada yer alan bilgiler, belki de yabancısı olduğunuz, bitkilerin zengin dünyasını daha yakından tanımanızı amaçlıyor.

Bitkiler hakkında bilgi sahibi oldukça sağlıklı beslenmek ve doğal ürünlerden faydalanmak konusunda cesaretlenebilirsiniz. Bu noktada bitkilerin faydalarını öğrendiğiniz kadar yan etkilerini ve sizin sağlık durumunuza uygun olup olmadıklarını araştırmayı da ihmal etmeyin. Sitemizi bir hastalığa çare bulmak için değil, bilgi edinmek ve çeşitli bitkilere atfedilen farklı özellikleri öğrenmek için kullanırsanız, sitemizden daha çok faydalandığınızı görebilirsiniz.

Bitkisel ürünler, bitki kürleri veya diğer alternatif tedavilerle ilgili olarak sizi en doğru şekilde yönlendirebilecek kişi, yine doktorunuz olacaktır.